صندلی‌های اداری مدرن؛ انگار قبلاَ آن‌ها را جایی دیده‌ایم

طراحی نوین صندلی اداری مدرن

طراحان مبلمان اداری مدرن باید به خاطر کارهای شاخصشان ستوده شوند اما تولیدکنندگان باید بر روی آنچه مناسب تولید در آینده است و همچنین حفظ دستاوردهای گذشته بکوشند.

 در یازدهم فوریه ۱۹۰۲، آرنه یاکوبسن در کپنهاگ دانمارک به دنیا آمد. پدرش عمده‌فروش میخ‌های ایمنی و متصل‌کننده‌ها بود. مادرش هم کارمند پشت باجه در بانک بود. او که از خانواده‌ای متوسط می‌آمد، تبدیل به یکی از مهمترین معماران دانمارک و  پس از آن از پایه‎‌گذاران صندلی‌های اداری مدرن شد.

آرنه از واژه‌ی « طراح» بدش می‌آمد و کسی که او را با این لفظ خطاب می‌کرد، اینگونه تصحیح می‌کرد: «من معمارم». بسیاری از طرح‌های مدرن مبلمان که آرنه طراحی می‌کرد به راستی در کنار پروژه‌های معماری‌ای که او  بر رویشان کار می‌کرد، شکل گرفتند.  امروزه، هنوز هم می‌توانیم طرح‌هایی از آرنه را بدون آنکه از او به عنوان پیشگام آن طرح  نامی برده شود ببینیم.  این توقع برای شناخته شدن در مورد طراحان داخلی بیشتر مطرح است.؛ به هر حال طراحی داخلی چیزی بیشتر از قرار دادن جای بلوک‌ها در نقشه است و طراحی و توسعه‌ی مدها و  الگوهای مبلمان اداری مدرن، چیزی بیشتر از طراحی صحنه‌ی سریالِ مَدمِن. بخصوص این موضوع در مورد مبلمان اداری مدرن صدق می‌کند.  

طراحی مینیمالیستیِ( کمینه‌گرا) مدرن، آغاز حرکتی در برابر بخش تولیدی است که تمایلی به سرمایه‌گذاری ندارد. این موضوع که حاصل اقتصاد جدید و تغییرات فرهنگی است، یک بداقبالی برای طراحان مبلمان اداری مدرنیستی و جمعیت هر روز رو به کاهش کارآفرینان آمریکایی محسوب می‌شود که متمرکز، مرتبط با تکنولوژیِ روز و مصمم برای موفقیتند. آنها به دنبال طرح‌هایی منحصر به فرد و هدفمندند که ارتباطی با طراحی‌های سنتی که در آنها تنها ایمنی و کسب استانداردهای معمول دنبال می‌شود، ندارند.

طراحی‌های نوین و جسورانه بسیار جذابتر از طراحی‌های سنتی هستند. این که برای یک فضا به طرح‌های عالی گذشته هم بها بدهیم مهم است اما نباید طوری این کار را انجام دهیم که هدفمان را که ترو.یج طرح‌های نوآورانه است برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران مبهم کنیم.

در زیر نمونه‌ای از صندلی اداری مدرن و نوآورانه طراحی‌شده در استودیویی در سن‌دیگو را مشاهده می‌کنید.

 

طراحی نوین صندلی اداری مدرن

طراحی نوین صندلی اداری مدرن

 

 

منبع: OFFICITY     

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*