سنگسابی و فرآیند آن در انواع سنگ

چرا کفسابی و سنگسابی

نیاز به سنگسابی در تمام سنگها دیده می شود. گرانیت، مرمریت، صلصالی، موزائیک و انواع مختلف سنگ­های ساختمانی طبیعی از جمله مصالح مورد استفاده در سازه ­های مختلف می باشند که در تمام دوران بشر مورد توجه بوده اند. بنا به ویژگی خاص هر سنگ، هر کدام از آنها در قسمتهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال از سنگ های صلصالی، دهبید و مرمر معمولا در مجتمع های تجاری مانند مگامال ها، رستوران ها، ساختمانهای دولتی، آسمان خراشها و … استفاده می شود. اخیرا اقبال عمومی نسبت به استفاده از سنگهای گرانیت و مرمریت برای کف خانه ها و آپارتمان های مسکونی بالا رفته است. این سنگها طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. پس از مدتی این سنگها نیاز به سنگسابی پیدا می کنند.

چرا کفسابی سنگسابی زیبانگارمدیسا

چرا کفسابی

چرا کفسابی؟

سنگهای طبیعی مورد استفاده در ساختمانها و سازه های مختلف مانند مرمر، گرانیت، دهبید، صلصالی، موزائیک، لاشه، گوهره، هرسین، تراورتن و … در بازه های زمانی مختلف احتیاج به عملیات نگهداری و سنگسابی دارند تا ظاهر شیک و زیبای از دست رفته آنها که به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، احیاء شود. ترمیم، کفسابی و پرداخت کاری فرآیندی است که طی آن تمای آلودگی ها و ضایعات موجود بر روی سنگ برداشته شده و جلوه ای زیبا به سنگ های کف ساختمان بخشیده می شود. پس از انجام عملیات کفسابی و پرداخت کاری، ناهمواری ها ( ناخونی ها یا لبه های اضافی)، خراش ها و آسیب های عمیق، اثرات ناشی از خورندگی اسید ها و مواد شوینده ها بر روی سنگ، لکه های شیمیایی و روغنی و حفره های موجود به طور کامل حذف خواهند شد.

نحوه اثر گذاری عملیات کفسابی و پرداخت کاری

این فرآیند به نوعی از جمله خدمات تمیزکاری طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی کف ساختمان ها محسوب می شود. عملیات کفسابی (سنگسابی) و پرداخت کاری شامل صاف و یکدست شدن سطوح توسط سنگ زنی مرطوب با استفاده از لقمه های مخصوص دستگاه های سنگسابی و همچنین درخشان و صیقلی شدن بواسطه بهره گیری از پدها و سنگهای کریستالی ایتالیایی می باشد. لازم به ذکر است که در این چرخه کاری به هیچ عنوان از مواد شیمیایی مرسوم جهت درخشندگی و جلا دهندگی مانند انواع واکس ها استفاده نمی شود و درخشندگی به وجود آمده به مدت بسیار طولانی پایدار خواهد ماند. پس از اتمام کار کفسابی و پرداخت کاری، سنگ کف ساختمان و سازه شما همانند سنگ های ساب خورده در کارخانه های سنگبری خواهد بود به نحوی که تفاوتی بین سنگ های موجود با سنگ ها نو و استفاده نشده احساس نخواهد شد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*