نماشویی راهکار معضل آلودگی نمای ساختمانها در کلانشهرها

نماشویی راهکار معضل آلودگی نمای ساختمانها در کلانشهرها

راهکار معضل آلودگی چیست؟ ساختمان ها و سازه های موجود در سطح کلانشهرها و شهرهای آلوده که در معرض بسیاری از آلودگی های زیست محیطی قرار دارند به مرور زمان زیبایی خود را از دست می دهند و ظاهری زننده به خود می گیرند. برای رفع این آلودگی ها طی دوره های مختلف بایستی عملیات شست و شو یا نماشویی بر روی آنها انجام گیرد. هرچه این آلودگی ها و جرم ها قدیمی تر و بیشتر باشند این عملیات سخت تر خواهد شد. در اصطلاح به خدماتی که برای زدودن آلودگی ها و جرم های موجود بر روی نمای سازه ها ارائه می شوند، نماشویی گفته می شود. روش های مختلفی برای ارائه خدمات نماشویی وجود دارد که مطرح ترین آنها استفاده از دستگاه واتر جت می باشد که در آن، اپراتور (نماشو) آب را با فشار بسیار زیاد و کنترل شده به سمت سطوح مورد نظر هدایت می کند تا آلودگی ها از بین بروند. در مواردی که این آلودگی ها به خورد سطح (سنگ، آجر، سرامیک، سیمان و ..) رفته باشد بایستی از مواد سیلیسی مخصوصی (SiO2) به همراه واتر جت بهره گرفته شود که در این حالت دانه های میکرونی سیلیسی با قدرت دستگاه واتر جت به سمت سطح مورد نظر پرتاب می شوند و تمامی جرم ها و آلودگی ها را بدون کوچکترین آسیبی به سطح اصلی، از بین می برند. این نوع عملیات نماشویی با نام شست و شوی خشن نیز شناخته می شود.

راهکار معضل آلودگی

راهکار معضل آلودگی

دلیل شستشوی نما

دلیل و انگیزه دیگری برای شستشوی نما  سازه ها، حذف آلودگی هایی نظیر اکسید سولفور، اکسید نیتروژن و آلودگی های دیگری که ناشی از بارندگی ( باران های اسیدی) می باشند، است. این آلودگی ها نه تنها باعث زشت شدن نمای ساختمان یا سازه می شوند بلکه به مرور زمان به تخلخل های موجود بر روی سطح نما، نفوذ کرده و باعث از بین رفتن کامل سنگ، اجر، سیمان، سرامیک و … به کار گرفته شده در نمای ساختمان می شود.

آیا ساختمان شما نیاز به نماشویی دارد؟

با خدمات نماشویی زیبا نگار مدیسا تمامی آلودگی ها در کمترین زمان ممکن از بین خواهد رفت و نمای ساختمان شما به حالت روز اول اجرای نما برمیگردد.

راهکار معضل آلودگی

راهکار معضل آلودگی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*