پروژه نماشویی ساختمانی اداری با نمای سیمانی در بندر عباس با روش راپل یا طناب

از علت‌های اصلی نماشویی، ایجاد جرم و الودگی برروی سطح نما می‌باشد که یکی از عوامل ان را می‌توان باران اسیدی نام برد که به مرور زمان باعث شسته شدن مصالح می‌شود و این مصالح بر روی نما خشک ‌شده و ایجاد رسوب می‌کند. از دیگر علت‌ها را می‌توان آلودگی هوا و وجود گرد و غبار به منظور انجام نماشویی دانست.

در واقع نماشویی ساختمان علاوه بر حفظ شکل زیبا ظاهری نما، لایه های اسیدی و جرم و رسوب را از سطح نما می‌زداید و از آسیب بیشتر نما جلوگیری به عمل می‌آورد.

امروزه نماشویی با استفاده از تکنیک و روش راپل بسیار ساده‌تر و تخصصی تر از داربست و کلایمر انجام می‌گیرد و همچنین سرعت عمل بیشتری نسبت به ان دو روش دارا می باشد.

هر چه نمای سنگی ساختمان سطی صاف و صیقلی داشته باشد کمتر دچار آلودگی و جرم می‌شود و بالعکس هرچه قدر سنگ نما دچار خلل و فرج باشد بیشتر جرم  و رسوب را به خود می‌گیرد و نیاز به نماشویی دارد.

به طور عمده نماشویی ساختمان به سه روش انجام میگیرد:

نماشویی با دستگاه واترجت: که جهت شستشوی نمای سیمانی، شستشو و نماشویی نمای سنگی، نماشویی سنگ گرانیت، نماشویی سنگ مرمریت، نماشویی سنگ تراورتن، نماشویی کامپوزیت، نماشویی دیوارهای بتنی و نماشویی کنتکس به کار می‌رود.

در ابن نوع شست و شوی نما  که با دستگاه واترجت انجام میگیرد  اب با فشار استاندارد  ۲۰۰ بار از دستگاه واترجت خارج شده و بر سطح مربوطه پاشش می‌کند و  جرم و آلودگی را از سطح نما می‌زداید.

نماشویی با واترسند بلاست: این نوع شستشوی نما  بیشتر برای نماهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سطح آلوده‌تر داشته باشد و یا برای از بین بردن رسوب‌های قدیمی‌تر و سفت‌تر و یا رنگ‌ مانده بر روی نما، شستشو نما با دستگاه واترجت به تنهایی جواب نخواهد داد لذا با عمل سند بلاست که همان ترکیب سیلیس و آب می‌باشد برای لایه برداری و جرم برداری انجام می‌پذیرد.

نماشویی با روش سنتی ابر و تی: این نوع شستشوی نما  بیشتر برا نماهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دارای سطوح صاف و صیقلی باشند  به طور مثال : نماشویی کامپوزیت ،نماشویی نمای شیشه ای ،نماشویی فریم پنجره ها که در این نوع نماشویی با استفاده از اسفنج، آب و الکل و مواد شوینده جرم و الودگی را از سطح نما رفع می‌کنند.

در این پروژه نمای ساختمان از بلوک‌های سیمانی بود که با گذشت زمان و با توجه به آلودگی بالا در این منطقه نمای ساختمان شکلی کثیف به خود گرفته بود که با استفاده از دستگاه واتر جت و سند بلاست به منظور از بین بردن جرم‌ها و آلودگی‌های سخت‌تر، کار نماشویی این ساختمان انجام شد.

همانطور که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید نمای ساختمان بعد از انجام پروسه نماشویی کاملا تغییر کرده و جلوه‌ای زیبا و نو به خود گرفته است.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*