پروژه کفسابی و پولیشینگ سنگ مرمر سالن خانه فرهنگ و هنر در تهران

سنگ مرمر بکار رفته در کف سالن این ساختمان به دلیل گذشت زمان و رسیدگی نکردن صحیح بسیار کثیف شده و همانطور که مشخص است ظاهری زننده به خود گرفته و کاملا مات است. به طوریکه در ابتدا به دلیل عمق آلودگی رسوب کرده بر روی سطح مرمر تشخیص نوع سنگ به کار رفته نیز سخت است.

با توجه به کاربری این محیط به عنوان یک فضای فرهنگی و حضور زیاد مردم نیاز به ایجاد محیطی شیک و تمیز بود. برای به وجود آوردن یک سطح براق و آیینه‌ای در ابتدا نیاز به انجام ساب خشن در دومرحله بود که این کار با استفاده از لقمه‌های با گرید پایین‌تر که منجر به لایه برداری از سطح بیش از یک میلیمتر می‌شود انجام شد، که اصلاحا به این مرحله سنگ‌سابی مکانیکی گفته می‌شود.

در این پروژه به منظور احیای سطح مرمر از دو مرحله ساب خشن بهره برده شد که این کار باعث ماندگاری بالا سطح برابر با طول عمر اولیه مرمر به کار رفته می‌شود. همچنین با توجه به فاصله درز بین مرمرهای به کار رفته قبل از انجام پروسه کف‌سابی، با استفاده از بتونه مخصوص درزها پر شده و سپس سنگ‌سابی انجام شد.

بعد از دو مرحله ساب خشن نوبت به پرداخت سطح به وسیله لقمه‌های با گرید بالاتر رسید که نیاز به 5 مرحله کف‌سابی برای ایجاد سطحی یکدست و صاف بود.

در مرحله آخر برای ایحاد جلا و براقیت در سطح، سه مرحله کف‌شویی با استفاده از لقمه‌های ایتالیایی یا اسیدی که کیفیت بسیار بالایی دارد انجام شد که در نهایت با توجه به عکس‌ها سطحی کاملا صیقلی و آیینه‌ای و یکدست را به ارمغان آورد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*