چگونه نورپردازیِ مناسبی انجام دهیم تا دفترِ کارِ خانگی‌ای کارکردی و برازنده داشته باشیم

بخشِ دوم

۵- بازیِ برق و بازتاب

نورپردازیِ محلّ کارِ خانگی، بازیِ برق و بازتاب است و اگر تنها به یک لایه از نورپردازی بچسبید، این بازی را نخواهید برد. به نورپردازیِ اتاق به عنوانِ تلاشی چندلایه بیاندیشید جایی که نور محیطی اساسِ نور را فراهم می‌آورد، نورپردازیِ کارکردی کارکرد را عرضه می‌دارد و نورپردازیِ تاکیدی بالاتر از همه به آن زرق و برق می‌بخشد. اگر به آن فکر کنید، خیلی متفاوت از درست کردنِ یک ساندویچ نخواهد بود! اگر بر روی یک لایه بارِ بیش از حدی بگذاریم تا کارِ دو لایه‌ی دیگر را نیز انجام دهد، نتیجه‌ی  مطلوبی در بر نخواهد داشت. همچنین، طراحانِ داخلیِ متخصص در این مورد پیشنهاد می‌دهند که کلاَ رویکردی مبتنی بر ارتفاع [۱] اتخاذ کنید. هر لایه باید  در سطحی متفاوت از لایه‌های دیگر باشد تا اطمینان حاصل شود که لایه‌ای در کارِ لایه‌ی دیگر تداخل ایجاد نمی‌کند و آن را نمی‌پوشاند.

 

دفترِ کارِ خانگیِ مدرنِ شفاف با نورپردازیِ کارکردیِ هوشمند

دفترِ کارِ خانگیِ مدرنِ شفاف با نورپردازیِ کارکردیِ هوشمند.

 

۶- وقتی فضا یک پاداش است!

فضاها و فضاهای کارِ کوچکِ دفترِ کار در حال تبدیل به بخشی کامل از خانه در سطحِ جهان هستند و اغلب فضا بزرگترین محدودیت است. همه‌ی ما این بخت را نداریم که یک اتاقِ کامل را به دفترِ کارِ خانگی اختصاص دهیم و حتی اگر بتوانیم، در اغلبِ موارد فضای کوچکی است. تزئینات  و دیوارآویزهای مدرن جایگزینی ایدئالند که به شما کمک می‌کنند محلّ کار را آشفتگی‌زدایی کنید و به فضا جذابیتی شفافتر و باروح‌تر بدهید. با کمکِ میز آویزه‌ی چراغ‌ِ بازویی تاب‌خور [۲] با صحنه‌ای مواجه می‌شوید که متوجهتان می‌کند که چراغ‌های مطالعه اشیایی مربوط به گذشته‌اند!

 

نورپردازیِ آویخته‌ی هوشمند برای دفترِ کارِ خانگیِ مدرن.

نورپردازیِ آویخته‌ی هوشمند برای دفترِ کارِ خانگیِ مدرن.

 

نورپردازیِ طبیعیِ همراه با نورهای دیواری برا میزِ دفترِ کار.

نورپردازیِ طبیعیِ همراه با نورهای دیواری برا میزِ دفترِ کار.

 

۷- پرده یا کرکره‌هایی بیاویزید

بسیاری از افرادی که از خانه کار میکنند از این شکایت دارند که نور طبیعی و درخشش کمی بیش از حد و اذیت‌کننده است.  اما بستنِ کاملِ اتاق به روی نور جایگزینی دلخواه نیست.  به جای آن،  میتوان با استفاده از پرده‌های حریریِ  باحال، راهِ میانه‌ای پیش گرفت. این پرده‌ها اخیراَ  بسیار رایج بوده‌اند.  با استفاده از کرکره‌های قابلِ تنظیم و آفتاب‌گیرهای ساده می‌توانید اطمینان را حاصل کنید که مقداری نور طبیعی‌ای که شما به آن احتیاج دارید، به داخل راه داده می‌شود.  اگر طرفدارِ چنین پرده‌هایی نیستید، می‌توانید از گیاه‌های خانگِی بلندی استفاده کنید در برابر پنجره استفاده کنید که جلوی نور را بگیرد و همچنین حسیّ از تازگیِ طبیعی را به داخلِ اتاق بیاورد.

 

کنترلِ نورِ طبیعی با کمکِ پرده‌های حریریِ دوست‌داشتنی

کنترلِ نورِ طبیعی با کمکِ پرده‌های حریریِ دوست‌داشتنی.

 

منبع: decoist

مرتبط: چگونه نورپردازیِ مناسبی انجام دهیم تا دفترِ کارِ خانگی‌ای کارکردی و برازنده داشته باشیم، بخشِ اول و  ۵ چراغ قرمز که یه شما هشدار می‌دهند دفترِ کاری‌تان نیاز به روزآمد شدن دارد

 

[۱] Height-based approach

[۲] swing arm lamps

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*