چگونه کاغذ‌دیواری مناسبی برای خانه‌تان انتخاب کنید

گذشت آن زمانی که  با شنیدن کلمه‌ی کاغذ‌دیواری، منظره‌ی زردشده و عتیقه‌ی‌ دیواری قدیمی در خانه‌ی مادربزرگتان در ذهنتان مجسم می‌شد. زمان آن رسیده است که کاغذ‌دیواری را گزینه‌ای جدی در کنار رنگ برای دیوارها در نظر بگیرید.  اکنون به این می‌پردازیم که چگونه کاغذ‌دیواری مناسبی که به خانه‌ی شما بیاید، انتخاب کنید.

فکر کردن به کاغذ‌ دیواری به برخی حسی نو.ستالژیک می‌دهد و به برخی حسی ناخوشایند.جدا کردن کاغذ‌دیواری از دیوار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و همین کافی است که عده‌ای برای همیشه قید آن را بزنند. یا شاید آن‌ها کاغذ‌دیواری را اغلب به صورت طرح‌های گل‌درشتی تصور می‌کنند که بیشت

ر مناسب مکا‌ن‌های تفریحی است تا خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنند.  اما کاغذ‌دیواری دوباره به رقابت برگشته است و شامل طرح‌هایی برای راضی کردن تقریبا تمام سلیقه‌ها است. برای جذابیت بخشیدن به خانه بسیار راحتتر است که از کاغذ‌دیواری استقاده شود تا اشیای عجیب و غریب. رنگ کردن کار کاغذ‌دیواری را انجام نمی‌دهد. همچنین می‌توان با استفاده از کاغذ دیواری‌ های سنتی حسی رسمی‌تر به خانه بخشید.

طرح مناسب را پیدا کنید

کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های بزرگ و پررنگ چشمگیرند و به درد کسانی می‌خورند که می‌خواهند دیوارهای خانه‌شان را  مانند اثری هنری عرضه کنند.   اما این نوع کاغذ‌دیواری از مد می‌افتد و خریدران آن ممکن است بعدها پشیمان شوند.

طرح‌های  ظریف که از طبیعت الگوبرداری می‌کنند ماندگارترند و احتمال اینکه به مبلمان یا  اشیای تزئینی شما نخورند، کم است.  در نظر داشته باشید که وقتی طرح‌های ریز را انتخاب می‌کنید، ممکن است هنگام نصب، درست کنار هم قرار گرفتنشان چالش‌برانگیز باشد.

کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های زیاد و شلوغ می‌توانند عیب و ایرادهای دیوار شما را بپوشانند. این طرح‌ها برای اتاق‌های غیررسمی و خودمانی مناسب‌ترند.

طرح‌های تخت و ملایم برای جاهای رسمی‌تر خانه مثل ورودی یا اتاق ناهارخوری مناسب‌ترند. اگر طرح‌های تخت را می‌پسندید اما دیوارهای شما سخت و  برآمده‌اند، با استفاده از زیرسازی سطحی متناسب برای نصب این نوع کاغذدیواری درست کنید. 

در ادامه نکاتی دیگر برای انتخاب کاغذ‌دیواری را با هم بررسی می‌کنیم:

نوارهای افقی اتاق را عریض‌تر و سقف را کوتاه‌تر نشان می‌دهند.

نوارهای عمودی اتاق را حجیم‌تر و سقف را بلندتر نشان‌ می‌دهند.

کاغذ‌دیواری با زمینه‌ی روشن اتاق را بزرگتر و بالعکس کاغذ‌ دیواری با زمینه‌ی تیره اتاق را کوچکتر نشان می‌دهد.

جنس کاغذدیواری‌تان را انتخاب کنید

کاغذ دیواری‌ هایی از جنس  وینیل  رایج‌ترین نوع کاغذ‌دیواری هستندکه راحتتر نصب و تمیز می‌شوند که برای کسانی که می‌خواهند خودشان این کارها را انجام دهند بسیار مناسبند.

دو نوع رایج کاغذدیواری از جنس وینیل در خانه‌ها یافت می‌شوند؛ وینیل روکش‌دار که با آب و صابون قابل شست و شو است و از پشت و سطحی کاغذی درست شده که هنگام نصب با وینیل مایع پوشیده می‌شود.

 از طرف دیگر، کاغذدیواری‌هایی از جنس وینیل جامد کاملا ضدآب هستند و برای تصب در آشپزخانه و حمام ایده‌آل هستند.  اگرچه جدا کردن این نوع کاغذدیواری از دیوار، از سایر انواع کاغذدیواری سخت‌تر است. 

انواع تخصصی‌تری از کاغذ‌ دیواری هم موجودند؛ مثل کاغذ‌دیواری جمع‌شده و ورقه‌ای که با نصب صحیح بسیار عالی به نظر خواهند رسید، اما از وینیل گرانترند  و  بهتر است کمتر استفاده شوند.

فضایتان را اندازه بگیرید

سختترین قسمت خرید کاغذدیواری انتخاب استایل مورد نظرتان است. فهمیدن مقدار کاغذدیواری‌ای که نیاز دارید، باید بسیار آسانتر باشد. برای خرید کاغذدیواری به نکات ابتدایی زیر توجه کنید:

دیوارهایتان را اندازه بگیرید و برای اینکار ارتفاع را در عرض ضرب کنید.

مساحت دیوارها را با هم جمع بزنید تا مجموع مساحت دیوارها را بدست آورید.

درها و پنجره‌ها را از مساحت بدست آمده کسر کنید.

رول کاغذدیواری‌تان را وارسی کنید که مقدار آن کمی بیشتر از مجموع مساحت کاغذ‌دیواری که محاسبه کرده‌اید باشد.

رول اضافی هم داشته باشید تا خیالتان از بابت آن راحت باشد زیرا احتمال خطا در محاسبه‌ی مقدار مورد نیاز وجود دارد.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*