همه آن چیزی که در مورد کفسابی باید بدانید

آیا سطوح کف خانه شما یکدستی و براقیت خود را از دست داده است؟

آیا از دیدن لکه های سخت و زننده که بواسطه مواد شیمیایی و یا ضربات مکانیکی ایجاد شده بر روی سنگ سالن پذیرایی خود به ستوه آمده اید؟

نگران نباشید، این مشکلات با خدمات کفسابی (سنگسابی) و پرداخت کاری براحتی قابل حل می باشد.

ما از سرپرست تیم اجرائی شرکت (مهندس مغانلو) می خواهیم به ما تمام فرآیند کاری کفسابی و پرداخت کاری را به طور کامل توضیح دهند. و تصمیم داریم این توضیحات را بر روی تصاویر تهیه شده از نمونه کار انجام شده، قابل لمس تر کنیم که چگونه سنگ های قدیمی و آسیب دیده به سنگ های نو با درخشندگی طبیعی تبدیل می شوند.

سنگی که تصاویر آن را برای شما آماده کرده ایم از نوع تراورتن می باشد ولی قابل ذکر است که این عملیات بر روی تمامی سطوح سنگی قابل اجرا می باشد.

کفسابی و سنگسابی زیبانگار مدیسا

کفسابی و سنگسابی زیبانگار مدیسا

قابل ذکر است که از بین بردن لکه های زننده و کثیف تنها چالش ما نبوده، بلکه پرداخت کاری و ایجاد سطحی براق و درخشان نیز بسیار حائز اهمیت است.

مرحله ۱: در ابتدا، در داخل مخزن تعبیه شده در دستگاه های کفسابی و پرداخت کاری به اندازه کافی آب ریخته می شود. هدف از این کار کاهش اصطکاک بین سنگ های موجود در زیر دستگاه کفسابی با سطحی است که عملیات روی آن انجام می گیرد.

  • لقمه های (سگمنت ) مخصوص سنگسابی بر روی صفحه چرخشی دستگاه نصب می شود. این لقمه ها به آرامی شروع به لایه برداری از روی سنگ کف ساختمان می کند تا به لایه های زیرین که تازه و دست نخورده می باشند برسیم. لقمه ها بر اساس میزان و نوع لایه برداری به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. بدین صورت که لقمه های با نمره (گرید) پایین، توانایی لایه برداری و برش بالا و لقمه های با نمره (گرید) بالا، مناسب برای پرداخت کاری می باشد.

کفسابی و سنگسابی زیبانگار مدیسا

کفسابی و سنگسابی زیبانگار مدیسا

در این مرحله ابتدا لقمه با پایین ترین نمره بر روی صفحه دستگاه کفسابی نصب می شود.

مرحله ۲٫ ساب کف خانه:

لقمه ها به ترتیب شماره (گرید) بر روی صفحه چرخشی نصب و پس از انجام ساب آن شماره، لقمه بعدی با گرید بالاتر جایگزین می شود و مجدد عملیات ساب زنی انجام می شود.

دستاورد چه خواهد بود؟

  • حذف لکه های سخت و خشن و ایجاد سطحی یکدست و هموار
  • دستگاه کفسابی شروع به لایه برداری از سطح سنگ نموده و سطوحی نو و تازه را به ارمغان می آورد.

این فرآیند برای انواع مختلف سنگ تقریبا یکسان است، با این تفاوت که بسته به نوع سنگ و میزان خرابی آن، تعداد استفاده از لقمه می تواند متغیر باشد.

رزین یا بتونه کاری؟

در این جا باید به نکته مهمی اشاره کنیم که در برخی مواقع انجام آن بسیار مهم و ضروری است. پس از انجام ساب خشن یا ساب شماره پایین، سطوح از لحاظ وجود خلل و فرج و درز بین اتصال سنگ ها مورد ارزیابی قرار می گیرند. اگر سنگ ها دچار مشکلات زیادی در این زمینه باشند بایستی یک مرحله بتونه کاری یا رزین کاری انجام گیرد و این رزین به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت بر روی سطح بماند و در نهایت باقی مراحل پس از انجام این فرآیند ادامه می یابد.

ما در زیبا نگار مدیسا تمامی خدمات کفسابی و پرداخت کاری انواع مختلف سنگ و سرامیک را با بالاترین کیفیت ارائه می دهیم.

مرحله ۳: پرداخت کاری

در این مرحله از لقمه های به اصطلاح بسیار نرم یا اسیدی (ایتالیایی) استفاده می شود. هدف از این کار رسیدن به سطوحی صاف و بسیار درخشان است. بدلیل آنکه هیچ گونه مواد شیمیایی و جلادهنده روغنی در این مرحله به کار برده نمی شود، درخشندگی و براقیت بوجود آمده طبیعی و ماندگار خواهد بود.

مرحله ۴:

جمع آوری تمامی پساب ها و اضافات بوجود آمده و خشک کردن کامل سطح

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*