طراحیِ دفترِ کاری که از نیازهای درون‌گراها پشتیبانی کند

بخشِ دوم

اتاق‌های سکوت و غلاف‌های کوچکِ ملاقات
اگر تنها یک چیز باشد که برای تمامِ کارکنانِ درونگرا بیشترین ارزش را دارد، آرامش و سکوت است. بسیاری از آنها به مدت زمانی دوری از جنب و جوشِ زندگیِ استانداردِ شرکتی نیاز دارند تا دوباره توانایی‌شان را بدست آورند یا در موردِ حرکتِ بعدیشان تأمل کنند. فراهم آوردنِ امکانی برای آنها تا مدتی تنها باشند، حسی از پشتیبانی را به وجود می‌آورد و نشان می‌دهد که مدیریتِ سازمان برای آسایشِ بلندمدتشان سرمایه‎‌گذاری کرده است.
یک مدیرِ دفتر برای ایجاد چنین « حباب‌هایی» برای افرادِ درونگرا، دو گزینه‌ی اصلی پیشِ رو دارد:
– اتاق‌های سکوت
این‌ها ضرورتاَ اتاق‌هایی هستند که در یک زمان مشخص تنها می‌توانند برای یک نفر چنین جایی فراهم کنند. بهترین کار آن است که چنین مکانی در مرکزِ دسترسیِ تمامیِ افراد در یک دفترِ کاریِ فرضی واقع شده باشد. عایقِ صدا بودن برای چنین اتاقی یک ویژگی است اما اگر امکان‌پذیر نبود، قدغن کردنِ ساده‌ی صحبت کردن و تلفنِ همراه، آلودگیِ صوتیِ کسانی که خارج از اتاقِ سکوت هستند را کاهش می‌دهد. و اگرچه این اتاق برای تفکر ساکت در نظر گرفته شده است، بهتر آن است که محدوده‌ا‌ی زمانی برای استفاده از آن نگه داشته شود تا با زمان‌بندیِ کاری تداخل نداشته باشد.
– غلاف‌های ملاقات
جلسه با تعداد زیادی از افراد در یک زمان می‌تواند برای برخی درونگرایان طاقت‌فرسا باشد. برای جلوگیری از چنین رخدادی، غلاف‌های ملاقات می‌تواند جایگزینی عالی باشد. در آنجا نسبت به جلسه‌های پشتِ میزی، حریمِ شخصی بیشتر و صداهای اطراف کمترند، اما تعداد افرادی که می‌توانند در یک جلسه حاضر شوند، محدود خواهد بود، که می‌تواند هرگونه استرسی که تعداد بالا به همراه خود می‌آورند را کاهش دهد. طراحیِ چنین غلاف‌هایی می‌تواند از اتاق‌هایی مستقل تا مبل‌هایی با دیواره‌های بلند را شامل شود؛ به هر صورت صمیمیت و حریم شخصی موردِ نظر هستند.
این موضوع اهمیت دارد که برای انجامِ چنین کاری در کنار یک متخصصِ طراحیِ فضا قرار بگیریم تا این نواحی را تا آنجا که امکان‌پذیر است ارگانیک و بدون تداخل با بقیه‌ی جاهای دفترِ کاری ایجاد کنند.
تشویقِ کار و تلاشِ سخت
این یک قاعده است که درونگراها از ستایش شدن لذت می‌برند. آنها لزوماَ به تایید شدن احتیاج ندارند اما از اینکه کارشان قدر ببیند و از انتظاراتِ مدیران فراتر برود، لذت می‌برند. پس این ستایش را به شکلی فیزیکی به آنها نشان دهید که می‌تواند پلاکاردی که کارمند نمونه‌ی ماه روی آن مشخص می‌شود باشد یا بُردی که بر روی آن به صورت ماهانه گزارش‌گونه‌ای از تقدیر از کارمندانِ گوناگون نمایش داده می‌شود. این چیزهای اضافه‌شده باید در مکانی کاملاَ در دیدرس عمومی بر پا شوند؛ شاید نزدیک به آسانسورها یا در اتاقِ استراحت، زیرا دسترسی گسترده به آن در تمام شرکت کمک می‌کند تا چنین هدفِ پراهمیتی به سرمنزلِ مقصود برسد.
درون‌گراها همچنین علاقه دارند تا برای ارتباط یادداشت‌ دریافت کنند، زیرا این کار باعثِ تضمینِ شفافیت و تقسیمِ کار می‌شود. در کنارِ بُردی که موفقیت‌ها را ثبت می‌کند می‌تواند بُردهایی که برخی اخبارِ جدید شرکت یا دیگر اطلاعاتِ مرتبط را هم‌رسانی می‌کند، قرار داده شود.

 

غلاف‌های ملاقات برای برگزاریِ جلساتِ محدودتر

غلاف‌های ملاقات برای برگزاریِ جلساتِ محدودتر

 

منبع: OFFICEDESIGNS

 

مرتبط: طراحی داخلی شما چگونه بر روی ناخودآگاهتان اثر می‌گذارد؟ بخشِ اول، بخشِ دوم و طراحیِ دفترِ کاری که از نیازهای درون‌گراها پشتیبانی کند، بخشِ اول

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*