بازسازیِ ویرانه‌های تاریخی به خانه‌های مدرن

کلبه‌ی کرافتر، اسکاتلند

کلبه‌ی کرافتر، اسکاتلند

 

همان ذهن‌های خلاقی که به صورتِ مجازی [۱] خانه‌ی اسپرینگفیلدِ سیمپسون‌ها را به مجموعه‌ای از سبک‌های معمارانه بدل کردند ، حالا با دسته‌ی دیگری از پروژه‌های طراحیِ خیالیِ چشمگیر بازگشته‌اند.

طراحانِ گرافیک در  استودیوهای نئومَم کارهای فوتوشاپیِ متنوعی از ویرانه‌های تاریخی که بقایای محل ویرانه‌ها را به شکلِ خانه‌ها مدرنِ لوکس نمایش می‌دهد، آفریده‌اند. این پروژه نه تنها بر روی زیباییِ پیشینِ این فضاهای رها شده تاکید می‌کند، بلکه برای هر کس که به دنبال در اختیار گرفتن و حفظِ محلّ یک ویرانه باشد، بسیار الهام‌بخش است.

 

ویرانه‌هایی در فیلیپین

ویرانه‌هایی در فیلیپین

 

در میانِ سازه‌هایی که ترمیمِ دیجیتالی شده‌اند: یک محلّ ویرانِ سابقاَ توخالی در فیلیپین که روزآمد شده است تا شاملِ سازه‌‌ی داخلی مستحکم  و یک باغ‌بامِ [۲] مسقّف شود،  یک محلّ سکونتِ بیابانیِ رها شده در استرالیا که به عزلتگاهی [۳] بابِ روز که با جعبه‌ی گُلی [۴] که از یک ماشینِ زنگ‌زده ساخته شده، کامل شده است، یک نقطه‌ی رها شده‌ی دیگر در آریزونا که به صورتِ یک خانه‌ی مدرنِ عمدتاَ شیشه‌ای  با ماشین‌رویی مارپیچ و گیاهان اطرافش به تصویر کشیده شده است، کلبه‌ی پوشیده از سنگِ کرافتر [۵] در اسکاتلند که به شکلی روزآمد شده است تا شاملِ بامی تعمیر شده و  اتاقِ زیرشیروانی‌ای دنج باشد، یک قلعه‌ی روی تپه در ایتالیا که با مجموعه‌ای از پنجره‌های شیشه‌ای مدرنیزه شده است و خانه‌ی چاچامبا  در کوه‌های پرو که به صورتِ مجازی با یک پنجره‌ی سقفی با استفاده از سنگ‌های دیواریِ موجود به عنوانِ پایه‌اش، سه سازه به هم متصل شده‌اند.

 

قلعه‌ی دی‌آرکو در ایتالیا

قلعه‌ی دی‌آرکو در ایتالیا

 

پیش از این نیز استودیوی نئومَم دستکاری در طراحیِ استادانه‌ی مشابهی را برای محموعه‌ای از ویرانه‌های باستانیِ مشهور انجام داده بود که شاملِ پارتنون، هرمِ خورشیدِ مکزیک و هرمِ نُهُچ‌مول، معبدِ ژوپیترِ ایتالیا و ناحیه‌ی ساکرا دی‌لارگوی آرژانتین، باروی ۳۹ در انگلستان و معبدِ لوکسورِ مصر می‌شوند.

استودیوی طراحی همچنین نقشه‌ی طبقات برخی مکان‌ها در شماری از سریال‌های تلویزیونیِ محبوب  را  برایمان فراهم آورده است.

 

منبع: apartment therapy 

مرتبط: چگونه برنامه‌های بهسازی نما می‌تواند برای اجتماع سودمند باشد و  ترمیم نمای ساختمان‌ های تاریخی ؛ کاهش ریسک مواد ترمیم‌کننده

 

[۱] virtually

[۲] rooftop garden

[۳] remote scape

[۴] flower box

[۵] stone-clad Crofter’s Cottage

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*