مراحل کفسابی سنگ مرمر

مرحله اول: کفسابی سنگ مرمر یا سنگسابی؛ این بخش مهمترین و پرفشارترین مرحله دینامیکی است که با عنوان رفع کننده ناخونی ها یا لبه ها نیز شناخته می شود. در اجرا و نصب سنگ های مرمریت نو و جدید وجود ناخونی ها و بالا پائینی ها در سطوح سنگ و اتصال بین سنگ های فرش شده اجتناب ناپذیر است. این مرحله تمامی لبه ها و زبری های موجود را از بین می برد و سطحی یکدست و صاف به ارمغان می آورد. همچنین در مرحله کفسابی یا سنگسابی عمیق ترین خط و خش های موجود بر روی سنگ نیز از حذف خواهند شد.

مرحله دوم: هونینگ (Honing) یا صاف کردن؛ مرحله ایست که طی آن سطوح سنگی توسط ابزارهای مخصوصی از جنس الماس ساب زده می شوند و موجبات احیای درخشندگی طبیعی و یکدست را در سطوح سنگ فراهم می آورد. در این مرحله از کفسابی (سنگسابی) خط و خش و ترکهای باقی مانده از مرحله اول به کلی رفع خواهند شد. همچنین تمامی آلودگی ها، چسبها و مواد شیمیایی که بر روی سنگ وجود دارد نیز برداشته شده و ظاهری صاف و تمیز حاصل می شود. در بسیاری از مواقع همین تک مرحله می تواند جوابگوی کار بسیاری از کارفرمایان باشد تا سطحی درخشان و تمیز داشته باشند.

مرحله سوم: پولیش کاری؛ این مرحله درخشندگی متوسطی را در سنگ مرمر ایجاد می کند. پولیش کاری توسط لقمه ها یا سنگ های مخصوصی از جنس الماس و سنگ های طبیعی و معدنی انجام می پذیرد که یک گرید نرم تر از مرحله هونینگ می باشد. قابل ذکر است که برای سنگ های مرمریت که کیفیت خود را خیلی از دست نداده باشند انجام کار تا این مرحله کافی است.

سنگ مرمر سفید خط دار کفسابی

مرحله چهارم: پرداخت کاری یا تبلور؛ این مرحله درخشندگی به اصطلاح آیینه ای را در سنگ بوجود می آورد. عملیات پرداخت کاری توسط لقمه های با گرید بسیار نرم انجام می گیرد و اصطلاحا به آنها ساب اسیدی یا ایتالیایی اطلاق می شود. این عملیات باعث ایجاد یک لایه میکرونی روی سطوح سنگ می شود که درخشندگی فوق العاده ای به آن می بخشد. این درخشندگی به دلیل ایجاد با عملیات مکانیکی و بدون استفاده از مواد شیمیایی بسیار ماندگار خواهد بود.

با خدمات کفسابی سنگ و پرداخت کاری شرکت زیبا نگار مدیسا جلوه ای متفاوت به سنگ و محیط خود هدیه دهید.