9 توصیه‌ی ضروری برای انتخاب کاغذدیواری مناسب

کاغذ دیواری مناسبی که به طراحی خانه‌ی شما بیاید و ترکیبی از رنگ و الگوی باب میل شما را ارائه دهد، می‌تواند ظاهر منحصر به فرد جالب توجهی ایجاد کند. در ادامه ایده‌های الهام‌بخش ما را برای انتخاب کاغذدیواری تمام بخش‌های خانه دنبال کنید:

۱- در زمان انتخاب طرح کاغذ دیواری به دقت در مورد حسی که می‌خواهید با دیدن آن به بیننده القا شود فکر کنید. در یک اتاق‌خواب یعنی جایی که شما به احساس آرامش نیاز دارید، الگویی ساده بهتر جواب می‌دهد. الگوهای شلوغ برای فضاهایی که زمان کمتری را در آنجا می‌گذرانید ( مانند راهرو) مناسب‌ترند.

۲-  ببینید آیا می‌خواهید که رنگ‌ها و الگوهای کاغذدیواری‌های بخش‌های مجاور خانه‌تان به هم بیایند یا نه، چون معمولا کاغذدیواری‌های یک مجموعه طوری طراحی می‌شوند که مکمل یکدیگر باشند.

۳-  کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های ریز تاثیر ظریفی دارند، عموما راحتتر می‌توان به آن‌ها عادت کرد و با سایر کاغذ دیواری‌ ها هماهنگ هستند.

۴-  کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های بزرگتر حس پرشورتری ایجاد می‌کنند و بیشتر برای بخش‌های بزرگ خانه مناسبند، اما همچنان می‌توانند به بخش‌های کوچک خانه هم حس صمیمیت و دنج بودن بدهند.   

کاغذدیواری

کاغذدیواری

۵-   طرح‌های زمینه‌ای که به شکلی عمودی از سمت کف به سقف کشیده می‌شوند، حس بلندتر بودن دیوار‌ها را القا می‌کنند و استفاده از ‌آن‌ها برای بلندتر نشان دادن بخش‌هایی با سقف کوتاه‌تر به کار می‌آید.

۶- نوارها و طرح‌‌های ریز که از اشکال طبیعی الهام گرفته شده‌اند جاذبه‌ای همیشگی دارند و دیرتر از مد می‌افتند. در مقابل، طرح‌های درشت زودتر کهنه می‌شوند.

انتخاب کاغذدیواری

انتخاب کاغذدیواری

 

۷-   پیش از خرید کاغذ دیواری، نمونه‌هایی سفارش دهید ( در بزرگترین اندازه‌ی ممکن) و در جایی که قصد کاغذ دیواری کردن آن را دارید بیاویزید تا ببنید آیا از رنگ و اندازه‌ی الگوی آن رضایت دارید؟

۸-   خیلی از وبسایت‌های کاغذ دیواری گالری‌هایی دارند که در آنجا می‌توانید تصاویری الهام‌بخش از طرح‌های نصب‌شده را مشاهده کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا الگوی مورد نظرتان را در اندازه‌ای بزرگتر ببنید.

۹- کاغذ دیواری‌ های پشت‌چسبدار نیازی به میز مخصوص برای نصب یا خیساندن کاغذ ندارند، که فرآیند نصب را ساده‌تر می‌کند و کافی است کاغذ را روی دیوار مورد نظر قرار دهید. 

انتخاب کاغذدیواری

انتخاب کاغذدیواری

 

منبع:  countryliving.co.uk 

 

مرتبط:  چگونه کاغذدیواری مناسبی برای خانه‌تان انتخاب کنید

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*